#بازی_و_سرگرمی
#بازی برج هیجان یا jenga

روش بازی:
برای شروع بازی جنگا باید بلوک های چوبی رو به صورت افقی و عمودی روی هم بچینید تا یک برج 18 طبقه چوبی ساخته بشه. این برج باید 18 طبقه و در هر طبقه باید 3 بلوک قرار بگیره. توجه داشته باشید که بلوک ها باید یه ردیف افقی بعد یه ردیف عمودی چیده بشن.
بعد از اینکه برج چوبی تون تکمیل شد اون بازیکنی که برج رو چیده باید بازی رو شروع کنه. روش بازی به این صورته که هر بازیکن به نوبت باید یک بلوک چوبی رو از هر جایی غیر از دو ردیف اول (بالای برج) برداره و بذارتش روی برج.
فراموش نکنید که اصل چیدمان ضربدری باید رعایت بشه. بازیکن ها به نوبت بلوک های چوبی رو برمیدارن و روی برج میچینن.
نکته مهم اینه که باید حواس تون رو شش دنگ جمع کنید و ببینید که کدوم بلوک رو می تونید راحت از جاش در بیارید تا برج نریزه. هر بازیکنی که برج رو خراب کنه باخته!
هر بلوکی که برداشته میشه باعث آزاد شدن حداقل یک بلوک دیگه میشه، پس اگه آدم دقیقی باشین باید بتونین خیلی راحت اون بلوک را پیدا کنین. البته کار به دقت فکری ختم نمیشه! علاوه بر حدس درست باید بتونین از دستاتون هم خیلی ماهرانه استفاده کنید که موقع برداشتن بلوک مورد نظر، برج خراب نشه.

قوانین بازی:

1️⃣ بازیکن باید فقط با یک دست کار کنه. شما می تونین دست تون رو عوض کنید اما حق ندارید که همزمان از 2 تا دستتون استفاده کنید.
2️⃣ موقع تست کردن بلوک اگر بازیکن یک بلوک دیگه رو کج کنه تا بخواد از بلوکی که بهش دست زده انصراف بده باید اول اون بلوک را به حالت اولش برگردونه بعد بازی رو ادامه بده.
3️⃣ هر بازیکنی که باعث فرو ریختن برج بشه بازی رو باخته و باید برای شروع بازی بعدی برج رو دوباره بچینه.
4️⃣ هر بازیکنی که برج رو چیده باید بازی رو شروع کنه.‌

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *